A R O M A T E R A P I Eii E v ai J e l í n k o v á

s

Těhotenské masáže
Nechte se hýčkat. Sebe i miminko v bříšku.

Hlavním cílem aromaterapeutické masáže je podpora ženy v jejím poslání. Poskytnutí péče, úlevy, navození spontánnosti a sebedůvěry v těhotenství. Uklidňující a podpůrná masáž může ženě poskytnout vítanou úlevu od mnoha běžných potíží, které jsou spojeny s těhotenstvím.
Těhotenské masáže jsou možné a vhodné během celého těhotenství. V prvním trimestru nepoužívám k ošetření éterické oleje.

Na základě individuální konzultace Vám sestavím masáž na míru, přímo pro Vás. První návštěvu doporučuji 90 minut, následující dle dohody a potřeb těhotné ženy (min. 60 minut).


Dětské masáže – masáže kojenců, batolat i předškoláků

s

Dítě potřebuje pohlazení, dotek, lásku i povzbuzení. Od začátku. Čím dřív maminka nebo pečující osoba začnou s masáží miminka, tím pevnější a krásnější pouto se mezi nimi vytváří. Pomáháme dítěti nejen na fyzické, ale i psychické úrovni. Dotekem navozujeme u dítěte pocity bezpečí, důvěry a pohody. Masáží se také stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což ovlivňuje činnost orgánů a rozvoj všech tkání, zlepšuje dýchání, celý organismus se dobře okysličuje, posilují se hrudní svaly a správné držení těla. Masáž stimuluje pokožku, jednotlivé nervy a jejich zakončení. Ovlivňuje také svalstvo, jeho zpevnění i uvolnění a koordinaci pohybů.

Jak masáž probíhá?
Přijedu k Vám domů, kde se ve vašem známém a klidném prostředí, naučíte, jak postupovat při masáži. Naučím Vás základní masážní techniky, abyste je pak sami uměli používat v praxi. Ale taky třeba to, jak miminko na masáž naladit, aby se z ní těšilo a jak z masáží vytvořit oblíbený rituál. Dostanete k tomu manuál s popisem jednotlivých tahů a základní olej pro začátek. U starších miminek a dětí mohu doporučit vhodné éterické oleje do masážních směsí.